WaveLink

פלטפורמת ניהול תוכן מתקדמת

WaveLink הינה פלטפורמה מתקדמת לבניית אתרי אינטרנט ואפליקציות וניהול תוכן, שפותחה על ידי פלאשלינק. המערכת, שהושקה בתחילת 2018 הינה דור רביעי של פיתוח מערכת FlashLink WebAdmin הוותיקה ששירתה עד כה מאות אתרי אינטרנט. WaveLink הינה מערכת מקצועית המתאימה לפיתוח אתרי אינטרנט איכותיים, בכל גודל ובכל רמת מורכבות.
לצורך בניית אתרים - המערכת מיועדת למפתחי תוכנה וכוללת שלל אפשרויות, תכונות ומודולים שמקצרים את משך הפיתוח, בד בבד עם איכות, אמינות וביצועים גבוהים.
לצורך ניהול תוכן - המערכת מאפשרת שליטה על כל תכני האתר, בעקומת לימוד מהירה מאוד וללא צורך בידע טכני או ניסיון מוקדם. חווית המשתמש וקלות התפעול הם שעמדו לנגד עינינו בתכנון והקמת המערכת. 

יתרונותיה הבולטים של המערכת:
 • עריכת תכנים קלה ומהירה תוך כדי גלישה באתר - פשוט גולשים לדף הרצוי, גוללים אל האלמנט שרוצים לערוך, ובלחיצת כפתור נפתח חלון בו ניתן לעדכן את כל מרכיביו והגדרותיו. המערכת מאפשרת יצירה, עריכה, מחיקה, שכפול והעתקה/הדבקה של כל סוגי התכנים, ואף הגדרת אלמנטים כרפליקציות לשימוש חוזר בכל מקום באתר, כאשר שינוי האלמנט המקורי משתקף מיידית בכל הרפליקציות.
 • עדכוני גירסה אוטומטיים - המערכת נמצאת בשדרוג ושיפור מתמשך ובלתי פוסק, וגרסאות עדכניות משוחררות בתדירות גבוהה. בכל הפעלה של המערכת, היא מתעדכנת אוטומטית לגרסה העדכנית ביותר.
 • סדר וגמישות במבנה האתר - המערכת מבוססת על טמפלייטים המגדירים איזורי תוכן שונים לפי הצורך (״גזרות״). בכל גזרה כזו ניתן לשלב סוגים שונים של אלמנטים - סטנדרטיים כגון קטעי טקסט, תמונות, סרטונים, גלריות, טפסים ועוד, או אלמנטים מותאמים אישית לפי סדר רצוי, בעיצובים שונים, בכל דף ובכל גזרה ובכל כמות דרושה. השימוש באלמנטים חוסך שטח דיסק רב, זמני טעינה ונפח תעבורה גדול.
 • ספריית אלמנטים - המערכת כוללת ספרייה עשירה של אלמנטים סטנדרטיים כגון קטעי טקסט עשיר עם כותרות ותוספות שונות; גלריות הכוללות עורך גלריות מתקדם המאפשר העלאת תמונות וסרטים ואף סוגי מסמכים שונים וארגון התמונות בגלריה עם כותרות, חיתוך ועוד; טפסים באמצעות עורך טפסים מובנה המאפשר שליטה מלאה על כל שדות הטופס, התנהגותם ומאפייניהם, ואף הגדרות שונות כגון רשימות מכותבים, תכני ״תודה״ ודפי תודה ועוד; קישורים, תמונות, סרטונים ואחרים.
 • אלמנטים מותאמים אישית - כמעט תמיד עולה הצורך באלמנטים מיוחדים לשימוש באתר, כגון תיבת המלצה הכוללת מרכיבים שונים כמו כותרות, קטעי טקסט, נגן אודיו, תמונות, בחירות שונות ואולי גם גלריה המשולבת באלמנט. ניתן לבנות מודולים כאלה בקלות, בפורמט HTML פשוט, והמערכת תדאג לשלב בהם את כל התכונות הדרושות כך שניתן לשלב אותם בכל מקום באתר, לערוך, לסדר, לשכפל, להעתיק וכו׳.
 • ניהול האתר - תיבת הגדרות האתר מאפשרת הוספת דפים בכל היררכיה וסדר דרושים, הוספת שפות לכל דף, עריכת הגדרות מפורטות של כל דף ואף הגדרות ברמת האתר עצמו כמו סינון דפים והפעלת מנוע ה sitemap.
 • ניהול קטלוגים מתקדם - המערכת כוללת מודול ניהול קטלוגים, המאפשר הקמת קטלוגים רבים ושונים זה מזה. קטלוג כולל עורך קטגוריות מפורט ועורך שדות מתקדם המאפשר בנייה ועריכה קלה של שדות הקטלוג, מגוון גדול של תכונות ופונקציות עבור שדות אלה כולל קישור אוטומטי לקטלוגים אחרים, יצירת קבוצות של אלמנטים מרובים (שמספרם אינו ידוע מראש, כגון מצרכים במתכון) על שדותיהם ותכונותיהם, ועוד ועוד. המערכת מאפשרת יצירת דפי קטלוג דינאמיים שיכללו את כל האלמנטים עבור קטגוריה מסויימת באפשרויות מיון וסינון שונות, הצגת דף מוצר עם טמפליט מעוצב עבור כל סוג קטלוג ואף ״שתילת״ אלמנטי קטלוג בודדים במקומות שונים באתר במידת הצורך.
 • ניהול בלוגים - המערכת כוללת מוגול ניהול בלוג מובנה הניתן לתכנות והגדרות שונות ומאפשר יצירת בלוגים באתר, יצירת פוסטים על ידי משתמשים עם מערכי תגובות, רישום משתמשים ורשימות דיוור לעדכונים ושליטה על מבנה דפי הבלוג ותכונותיהם.
 • תרגום מונחים מובנה - במקרים של ריבוי שפות, עולה הצורך ליצור מבנים רב לשוניים כמו קטלוגים, בלוגים ואחרים. במקרים רבים, האלמנטים מכילים סוגי שדות קבועים, לדוגמא - מאגר נכסי נדל״ן. מנגנון תרגום המונחים נבנה כך שהמונחים שבשימוש חוזר (לדוגמא סוגי נכסים, קומות, מחיר, שנת בנייה וכו׳) מתורגמים במנגנון לכל השפות שבשימוש. בעת בניית דף הקטלוג או דף פריט הקטלוג, יוחלפו הביטויים המקוריים בביטויים המתורגמים באופן אוטומטי, ואף ייבנו כותרות דינאמיות מתורגמות.
 • ניהול משתמשים והרשאות - המערכת מצויידת בעורך הרשאות מובנה המאפשר הוספת משתמשים, מחיקתם ועריכת נתוני הגישה שלהם. לכל משתמש ניתן לקבוע אחת מ-8 רמות שליטה שכל אחת כוללות מערך הרשאות, שניתן להפעיל או לבטל כל אחת מהן בנפרד.
 • חוקיות מבנה האתר - המערכת מאפשרת שליטה על סוגי האלמנטים השונים (כגון הגדרות מקומיות של h1 - h6, תגי רשימות ואחרים), הגדרות ותכונות של תגיות ומבנה ובערכים דיפולטיים תקינים בהתאם לכללי W3C ו- HTML5.
 • ידידותית למקדמים - המערכת מאפשרת שליטה מלאה על הגדרות כל דף באתר כגון שדות ביטויי מפתח, תיאורי מטא, עריכת תגי מטא לפי הצורך, שתילת סקריפטים להמרות ואחרים ועוד; מנוע sitemap ייצר ויעדכן את מפת האתר בכל מקרה שיתעורר הצורך ואף ישלח דיווח למנוע החיפוש של גוגל; ניהול קל ופשוט של כפתורי לייק ושיתוף של רשתות חברתיות; מערכת הגדרות מפורטת מאפשרת עריכה והוספה של הגדרות שונות מתוך מאגר של מאות הגדרות אפשריות כמו הגדרות שפה, גוגל אנליטיקס, רשתות חברתיות, אימייל, קבצי סקריפט וסטייל חיצוניים ועוד ועוד.
 • ממשק משתמש מעוצב - ולבסוף, השקענו הרבה מאוד בממשק המשתמש עצמו, ודאגנו שיהיה מעוצב היטב ובסגנון נעים ורגוע. הממשק תומך עברית ואנגלית. החלונות השונים מאפשרים הפיכת כיוון כתיבה, סימון כתובת האלמנט לצורך הדבקה במקום אחר, הגדלה למסך מלא, סידור ההגדרות בטאבים הניתנים לפתיחה וסגירה, כותרות תואמות לתוכן ועוד.
עם WaveLink, אתרכם יהנה מיתרונות רבים בהשקעת עבודה אפסית - preloader חכם שידאג לטעון מראש תמונות, סירטונים, סקריפטים, סטיילים ומודולים שונים. המערכת בונה את דפי האתר באופן חסכוני מאוד ושימוש חוזר במשאבים כך שזמן השרת הדרוש הוא למעשה קטן מאוד. המערכת יודעת לטפל אוטומטית בתפריטים ותפריטי משנה - אין צורך ליצור אותם, אלא רק להתאים להם את העיצוב הרצוי; כפתורי שיתוף של מדיות חברתיות שונות נבנים אוטומטית היכן שהם נדרשים, ו״יודעים״ לקחת את התכנים הדרושים להם בצורה אוטומטית; עדכון פריטי קטלוג הינו מיידי: לדוגמה, אם אתרכם מכיל קטלוג מוצרים למכירה, תוכלו לעדכן מחיר מוצר ומאפיינים אחרים שלו מיידית באמצעות עריכת הפריט, במקום בו הוא מוצג; במספר הגדרות פשווטות ניתן ליצור מאגר משתמשים וליצור טפסים למטרות רישום וכניסה למערכת; ועוד, ועוד.

למה WaveLink?

או: למה לא וורדפרס?
כאשר אנו רוצים אתר לעסק, לתחביב או לכל מטרה אחרת, אנו זקוקים לאמצעי שיאפשר לנו לערוך את תכניו, ולמעשה - לבנות אותו, להביאו לגמר ולאפשר לנו (או למי מטעמינו) לערוך תכנים, להעלות תמונות, לכתוב פוסטים חדשים או מאמרים, ליצור דפים חדשים וכו׳. אמצעי זה נקרא CMS - Content Management System, או מערכת ניהול תוכן. WaveLink היא מערכת ניהול תוכן כזאת, וישנן כמובן רבות אחרות.
אז למה WaveLink?
כאמור ישנן הרבה מערכות ניהול, המיועדות לשרת את אותה מטרה. חלקן ידועות ונפוצות, כמו ג׳ומלה, דרופאל, Wix, וורדפרס. ישנן אחרות פחות נפוצות אך לא פחות טובות, ומעבר לכך הרבה מאוד מערכות קטנות עם פונקציונאליות מינימאלית שבדרך כלל אינן עונות על צרכים בסיסיים ביותר, ולכן לא נתייחס אליהן כאן.
המערכת הנפוצה ביותר כיום היא וורדפרס. בדרך כלל, אנו נשאלים לגבי ההבדלים בין WaveLink לוורדפרס, בין אם על ידי לקוחות, בוני אתרים, מקדמי אתרים ומומחים שונים בתחום. אז הנה תשובה מפורטת, שתסביר - למה WaveLink.

ניתוק מתכנות וקוד

תכונתה הבולטת ביותר של וורדפרס הינה העובדה, שאין צורך בידע בתכנות כדי להקים אתר. כלומר, כל אחד יכול ללמוד איך לעבוד עם וורדפרס ולהציע את שירותיו בבניית אתרים. זה טוב וגם לא יקר, לפחות במקרים פשוטים בהם דרישות הלקוח צנועות והוא מוכן להתפשר על מבנה, נראות ופונקציונאליות באתרו החדש. היעדר הצורך במומחיות בכתיבת תוכנה מאפשר להמוני גופים ואינדיבידואלים להציע שירותי בניית אתרים, וזו הסיבה שמערכת וורדפרס כל כך נפוצה.
אבל במקרה של לקוח שדורש פונקציונאליות מיוחדת באתרו  או עומד על דרישות ספציפיות של מבנה, נראות, בידול, יכולות ואף ביצועים - לקוח זה יוכל לבחור בין התפשרות על דרישותיו או ביצוען אך במחיר יקר מאוד (מאחר ויהיה צורך במתכנת חיצוני לביצוען) - או - לבנות את האתר על מערכת אחרת. אתר אינטרנט הוא, לפני הכל, מערכת תוכנה מורכבת.

וורדפרס נשענת על מגוון גדול של תוספים (plugins) המאפשרים פונקציות שונות כגון טפסים, באנרים אנימטיביים, גלריות תמוונות, ממשקי API שונים ועוד ועוד, אשר אינן קיימות במערכת הבסיסית. הלקוח ייאלץ לבחור (או בונה האתר יבחר עבורו) תוספים דומים או קרובים ככל האפשר לדרישה - אך לעולם אינם תואמים דרישה ספציפית באופן מלא. אם הפשרה מספקת - מה טוב. במידה ולא (יאמרו בוני וורדפרס): מביאים מתכנת חיצוני שמוסיף את התכונות הדרושות. העלות, כמובן, היא עלות של פיתוח תוכנה, פי 4 מעלות של בניית אתר בוורדפרס.

וכאן עולה הבעייתיות של הניתוק מתכנות וקוד של וורדפרס. מערכת וורדפרס, שתוכננה ובנוייה עבור בונים שאינם אנשי תוכנה וקוד, גם אינה מאפשרת שינויים ותוספות קוד באופן סביר. לרשותו של המתכנת המצוי יעמדו בעיקר שתי אפשרויות:
- הוספת קוד באמצעות iFrame
- בניית תוסף ייעודי
הראשונה היא צרה צרורה והשנייה היא כמו לנסוע מתל אביב לחיפה דרך באר שבע כולל עלות הדלק. 
אופציית ה iFrame היא ״פיתרון״ מהיר שמערכת וורדפרס מספקת לתוספות שונות שאינן מובנות בה או בתוספים שלה. iFrame הוא אלמנט שבמקור יועד להציג תוכן מכתובת שונה (למשל מדף אחר באתר או מאתר אחר) בדף מסויים באתר. השימוש בו אמור להיות מוגבל ביותר ולצרכים מסויימים מאוד. בוורדפרס נעשה שימוש ב iFrame כפיתרון לצורך הוספת תכנים ופונקציות שאמורים להיות מוטמעים בדף באופן טבעי וכחלק מהדף, אך ה iFrame מנתק אותם מכלל הדף, יוצר בעיות של תחלופת מידע בינם לבין הדף עצמו, של התאמה טבעית למבנה הדף ומימדי האלמנט המדובר, וגם בעיות אבטחה שלא ניכנס אליהן כאן.
ישנם מתכנתים המרימים את הכפפה ובונים תוסף, בעיקר מתוך הנחה שיוכלו להפוך אותו לג׳ינרי וכך למכור אותו ללקוחות אחרים. שוק התוספים מוצף בתוספים הכוללים בעיות תמיכה בטכנולוגיות שונות, באגים ותקלות ואף כאלה שמפילות את כל האתר, ואז - מישהו צריך לשחזר את המערכת על שרת האתר באופן ידני - ואו, כמה שזה יכול להיות יקר, שלא לדבר על עלות פיתוחו של התוסף.

WaveLink לעומת זאת, כוללת מגוון גדול של ספריות פונקציות שרת, שניתן להשתמש בהן לצרכים שונים ומגוונים מתוך קבצי האתר. ניתן להוסיף קוד באופן טבעי עבור כל מקום בדף ולהיעזר בפונקציות אלה לקבלת גישה לקטלוגים, תכנים, הגדרות ולכל דבר אחר הנדרש לפעולת האתר. פלאשלינק היא בראש ובראשונה בית תוכנה. אנו מספקים אתר בנוי, הכולל את כל הפונקציונאליות שנדרשה ע״י הלקוח ובדיוק כפי שנדרשה. תוספות הקוד נמצאות בקבצי האתר עצמו וניתנות לשינוי מהיר וקל במידת הצורך. וכל זאת, בעלות שאינה גבוהה יותר מוורדפרס. למה? כי WaveLink נבנתה לצורך זה.

שדרוגי גרסה

כל מערכת ניהול רצינית ומסודרת דורשת עדכוני גרסה מדי פעם. העדכונים הם בעלי חשיבות גבוהה מאוד מאחר והם כוללים תוספות ושיפורים, תיקוני תקלות, נושאי אבטחה, תמיכה ותאימות לטכנולוגיות חדשות ועוד.
בוורדפרס, זה קורה ארבע פעמים בשנה בממוצע. את השדרוג יש לבצע על שרת האתר, על ידי מישהו שמבין מה הוא עושה, קרי מומחה תוכנה/שרתים. תופעה ידועה היא שלאחר עדכון גרסה מופיעות תקלות, לעיתים עד כדי השבתת האתר ובמקרים כאלו נדרש מקצוען שיטפל בהן, והעלויות בהתאם. הוא האמור בתוספים השונים המותקנים באתר. לכן במקרים רבים נמנעים מתחזקי האתרים לבצע עדכונים ולבסוף האתר מפסיק לפעול לאחר גסיסה איטית ורבת ייסורים.

אחרת התכונות העיקריות והייחודיות של WaveLink הינה - מערכת עדכונים אוטומטית שוטפת. המערכת עוברת שיפורים ושדרוגים שונים כמעט מדי יום. איננו מאלצים את הלקוחות להמתין ולו יום אחד בכדי לקבל את השדרוג, ולקוחותינו גם אינם נדרשים לבצע שדרוגי גרסה כלשהם.
איך? קסם. בכל כניסה לאתר, שרת האתר פונה לשרתי המערכת ומבקש עדכונים. במידה וישנם, שרת האתר מקבל אוטומטית ומיידית את השדרוג, ובמהירות כזאת שזמן טעינת הדף כמעט אינו מושפע מהשדרוג. האתרים ממשיכים לתפקד כרגיל, הלקוח ובונה האתר אינם מטרדים כלל מענייני שדרוג ובדרך כלל אף אינם מודעים לו כלל.

ביצועים

כאשר אנו גולשים לדף באתר, שרת האתר מפעיל פונקציות שונות המובנות במערכת הניהול אשר בונות את תכני הדף ומייצרות את התיפקודים הדרושים לו, ולבסוף הדפדפן שלנו מקבל מהשרת את הדף על כל תכניו. גם בוורדפרס. אלא שוורדפרס תוכננה להיות ג׳נרית במידה שתתאים למגוון רחב ככל הניתן של יישומים ומטרות ולכן בכל טעינת דף, השרת מבצע עבודה רבה של טעינה והפעלה של קבצים רבים ושונים של מערכת הניהול - רבים מהם ללא צורך שכן היא ג׳נרית ואמורה לכסות צרכים רבים ושונים. התוצאה הישירה היא איטיות משמעותית במהירות טעינת הדף, והתופעה מחמירה כאשר נדרש לטעון מספר רב של תוספים.
בנוסף, תוספים רבים כוללים קוד javascript המופעל בדפדפן, לא בשרת. כאשר סקריפטים רבים כאלה מופעלים כמעט בו זמנית בזמן עליית הדף, נוצרים עיכובים שונים ותקלות ויזואליות ואחרות של תמונות ואנימציות שמגמגמות זמן מה.

WaveLink על ספריותיה תופסת נפח אחסון קטן פי 4, ומכילה את כל מה שהאתר צריך, אך בזמן טעינת דף אינה טוענת ואינה מפעילה דברים שהדף לא צריך. התוצאה היא מהירות טעינה גבוהה פי 2 יותר, על פי נסיונינו בהמרת אתרי וורדפרס ל- WaveLink. ומאחר ואין תוספים, אין סקריפטים שונים המופעלים בו זמנית ומשפיעים זה על זה, אלא אנו קובעים את אופן הפעלת הסקריפטים, תזמונם וסדר הפעלתם באופן אופטימלי.

קוד פתוח

וורדפרס היא מערכת הבנויה בקוד פתוח, כלומר מתכנתים שונים בכל העולם מוסיפים את תרומתם למערכת על ידי פיתוחי תוכנה המשתלבים בה. יש מי שיראה בזה יתרון. לטעמינו, מעבר לאפקט החברתי השיתופי הנאה כשלעצמו, אין לזה יתרונות נוספים. WaveLink מפותחת על ידי מפתחי פלאשלינק בלבד, תחת סטנדרטים זהים במבנה המערכת, בכל קובץ ובכל פונקציה. מלבד זאת, מה היתרון בקוד פתוח עבור הלקוח? האם זה יעזור לו במקרה שמשהו אינו מתאים, אינו פועל או אינו תקין באתר שלו? האם ישכור מתכנת לעדכון קוד המערכת לשם כך? לא. 
כמובן שעקב ריבוי תרומות המפתחים קיים מבחר גדול של פונקציות ותוספים לוורדפרס. אבל ככל שהמבחר גדול, לא יצליח לעולם לכסות כל צורך ספציפי של לקוח. אנו עושים זאת אחרת: יש ל- WaveLink ספריות עשירות ומגוונות של פונקציות, תכונות וגאדג׳טים למיניהם. הלקוח של WaveLink מקבל התכונות וקוד שהוסב והותאם במדוייק לדרישותיו. אם אין, אנו יוצרים חדש. בדרך כלל מדובר בהסבה קלה ומהירה - אשר אינה אפשרית כלל בוורדפרס.

תבניות עיצוב

מהן תבניות עיצוב מוכנות? בונה האתר, בשיתוף עם הלקוח, בוחרים תבנית עיצוב הולמת מוכנה מתוך מגוון עצום של תבניות נהדרות ומדהימות הניתנות לרכישה ואף ללא תשלום, ברחבי האינטרנט.
וורדפרס מבוססת על תבניות עיצוב. ניתן לאתר ולרכוש תבנית תואמת וורדפרס, מתוך מבחר גדול מאוד. רוכשים את התבנית ומתקינים אותה ומבצעים את ההגדרות הדרושות ויש אתר מעוצב! עד כאן הכל טוב ויפה.

מה קורה כאשר הלקוח רוצה בידול, כלומר שאתרו ייראה שונה מקווי העיצוב הדומים או משותפים לכל כך הרבה תבניות? יש לאפיין את האתר באופן מדוייק ומפורט ולשכור את שירותיו של מעצב אתרים ולקבל עיצוב אישי - בדיוק כמו ההבדל בין הסתפקות בעיצוב דירה סטנדרטי המסופק על ידי הקבלן לבין שכירת מעצב פנים. אלא שבוורדפרס, האפשרות מוגבלת במקרה הטוב, ואינה קיימת במקרה הפחות טוב. מתכנת יכול לבנות קבצי סטייל (CSS) התואמים עיצוב ייחודי שבוצע על ידי מעצב אתרים. אלא שסטייל בלבד לא יספיק, כי במקרה של וורדפרס התבנית צריכה לכלול קבצי קוד רבים ושונים שידאגו לתוספים השונים ויתאימו אותם לעיצוב ואף לפונקציונאליות הנגזרת ממנו. יש להתאים את תכני הדפים לעיצוב. כלומר עיצוב אישי לאתר וורדפרס דורש עבודת תכנות רבה ויקרה. ואם בונה האתר ביצע שדרוג למערכת הניהול, וההתקנה כללה קבצי סטייל שלא עודכנו לאחר העיצוב, או ישבו לא בדיוק במקום הנכון, הלך העיצוב. אופס. ועוד בעייה ידועה: החלפת תבנית עיצוב לאחרת בוורדפרס היא תהליך בעייתי, קשה, כואב ויקר. 

מערכת WaveLink יכולה לקבל תבניות עיצוב מוכנות מסוגים שונים - HTML, HTML5, CSS, SEO, כל תבנית של מערכות eCommerce העיקריות ואחרות ואף את מרבית תבניות וורדפרס, לאחר התאמה קלה לסוגי האלמנטים במערכת. במקרה של עיצוב אישי, עדיין קיים הצורך לבנות את קבצי הסטייל המתאימים אבל זהו. שדרוגי המערכת לא יגעו לרעה בעיצוב, ואין תוספים שידרשו טיפול מיוחד. במעבר מתבנית עיצוב אחת לאחרת, נדרשת התאמת התבנית החדשה לתכני האתר. מצד שני תכני האתר עצמם ניתנים במרבית המקרים להתאמה קלה ביותר לעיצובי האלמנטים הרלוונטיים בתבנית החדשה. זה דורש עבודה מסויימת, אבל אפשרית לביצוע, וקטנה בהרבה ממה שנדרש בוורדפרס.

גמישות מבנה הדפים

רוב מערכות הניהול הקיימות ובכללן וורדפרס מאפשרות לנו להכניס אלמנטים שונים למקומות המיועדים להם, ובמיוחד כשמדובר בתבניות מוכנות. זה מספק במקרה הפשוט בו האתר נשאר תמיד באותה מתכונת ובאותו מבנה.
מה קורה כאשר הלקוח מבקש להוסיף באנר מיוחד בדף מסויים? או טופס במקום שלא יועד לכך מראש? או גלריה במקום אחר או בכל מקרה דומה? זה אפשרי בוורדפרס. אבל יש לשנות את תבנית העיצוב לצורך זה, ובדרך כלל גם את קבצי הסטייל, כך שהלקוח ייאלץ לבחור בין תוספת עלות לא קטנה לבין התפשרות או וויתור על השינוי.

WaveLink בנוייה אחרת מכל מערכת אחרת הידועה לנו: תבניות הדפים מחולקות לגזרות בהתאם לארכיטקטורה והגיאומטריה של הדף. כל גזרה כזו יכולה להכיל כמות בלתי מוגבלת של אלמנטים מסוגים שונים. המערכת כוללת סדרה של סוגי מודולים סטנדרטיים עבור אלמנטים בסיסיים כמו קטעי תוכן, באנרים, כותרות, גלריות, תמונות, סרטונים, טפסים ואחרים. אנו בונים מודולים מעוצבים עבור סוגי אלמנטים מיוחדים או מורכבים יותר. בבניית האתר, אנו מוסיפים אלמנטים (סטנדרטיים או מעוצבים) לגזרות ההשונות ועורכים את תכניהם, כאשר אלמנט זהה יכול לקבל סוג עיצוב אחר במקום אחר ולהיראות אחרת לגמרי. באופן זה אנו יכולים להעביר או ליצור כל סוג אלמנט בכל מקום בכל דף, ובלבד שקיים עבורו העיצוב הרצוי לנו (או ליצור אותו במידה ואין).
בנוסף, אנו יכולים לשכפל אלמנטים לשימוש חוזר: בנינו אלמנט במקום מסויים וקבענו את תכניו, למשל טופס הרשמה לניוזלטר, ודרוש שאלמנט זה יופיע באופן זהה גם בדפים אחרים באתר במקומות שונים. ניגשים לאלמנט המקורי, יוצרים ״שיכפול״ עבורו בלחיצת כפתור ונותנים לו שם. כעת ניתן להוסיף אותו בלחיצת כפתור לכל גיזרה, בכל מקום באתר, ותכני האלמנטים המשוכפלים יהיו זהים לאלמנט המקורי. לא רק זהים, אלא ששינוי תוכן מסויים באלמנט המקורי ישנה אוטומטית את כל האלמנטים המשוכפלים בהתאם. מבחינת חיסכון בעבודה במהלך בניית האתר, תכונה זו נמצאת במקום ראשון.
אוטומציה: סוגי אלמנטים שונים כמו תפריטים, פירורי לחם ואחרים נבנים אוטומטית על פי היררכיית הדפים באתר ועל פי הסדר בו הם מופיעים. הזזנו דף למקום אחר - התפריט יתעדכן אוטומטית. לא רוצים שדף מסויים יופיע בתפריט? פשוט מוחקים את ״תווית התפריט״ בהגדרות הדף... ועוד תכונות רבות וטובות. 

תפעול המערכת

בדרך כלל, ובהרבה מאוד מקרים שבדקנו אישית, בעלי אתרי וורדפרס ודומיהם, או עובדיהם אינם יודעים לערוך בעצמם את תכני האתר. כאשר עולה הצורך בשינוי, הסרה או הוספת תכנים לאתר או בשינויים אחרים הקשורים לתוכן, הם פונים לבונה האתר או למומחה וורדפרס המבצעים את השינויים, בתשלום. הסיבה לכך היא: ממשק המשתמש הסטנדרטי של וורדפרס הוא טכני מאוד, לא קל להתמצאות ודורש לימוד והבנה של אופן פעולתו. הממשק החדיש יותר המאפשר לערוך תכנים במקומם עדיין לא משפר את המצב בצורה שתאפשר למרבית הציבור הרחב לערוך בעצמו את תכני אתריו.

WaveLink תוכננה לתפעול שוטף עבור מזכירות. כל מי שסל כישוריו כולל גלישה באינטרנט ועבודה עם תוכנות וורד או פאוור-פוינט, יכול לתפעל את WaveLink ולהגיע לרמת השליטה הדרושה במטלות יום-יומיות לאחר הדרכה טלפונית של חצי שעה. אין דבר כזה ״מומחי WaveLink״ כי אופי המערכת וממשק העריכה המקומית המתקדם הופך את המטלות לפשוטות ביותר: נכנסים למערכת עם הסיסמה והאתר עולה. עוברים לדף הדרוש, מאתרים את האלמנט הדרוש ועוברים עליו עם העכבר, ומקבלים תפריט פעולות - עריכה, מחיקה, העתקה, הדבקה, שכפול, שינוי מיקום, הוספת אלמנט חדש ועוד.
יש לכם קטלוג מוצרים? ניגשים לפריט קיים ועורכים אותו על המקום - משנים מחירים, תמונות וכל נתון אחר, או מעתיקים אותו ועורכים את האלמנט המועתק ו-הופ, יצרנו מוצר חדש בקטלוג זה.

לסיכום:

יכולנו לכתוב כאן מספר דפים נוספים עם השוואות בנושאים אחרים כמו ממשק משתמש בעברית/אנגלית, קטלוגים, אבטחה, SEO, SSL ורבים אחרים. אבל מי שרוצה להבין את ההבדל, הבין. ומי שפתוח לשמוע על דברים חדשים, יתעניין ב WaveLink. וכמה התענוג עולה? אותו דבר, פחות או יותר. וכגוף המתמחה בפיתוח תוכנה, דלתינו פתוחה תמיד לסיוע, ייעוץ ועזרה, אף במקרים המורכבים ביותר.
נשמח לתת הדגמה אישית לכל מתעניין, ובקרוב נעלה לכאן סרטון הדגמה של המערכת.
אנו מאמינים בחדשנות, ובמיוחד לסוגי חדשנות המשפרים איכות ומפשטים ביצוע מטלות, חוסכים זמן וכסף - ומאפשרים לנו להתמקד בעיקר, הלא הוא תכני האתר שלנו.

דוגמאות - WaveLink

תמונות מסך של מצבי עבודה שונים
תפריט אפשרויות אלמנט
עריכת טופס
עריכת מודול מעוצב - קישור אנימטיבי
עריכת מודול מעוצב - מסך משנה
עריכת הגדרות האתר
עריכת הגדרות הדף
עריכת חלון פופ-אפ מעוצב בכניסה לאתר
ניהול קטלוג - עריכת עץ קטגוריות
ניהול קטלוג - עריכת שדות הקטלוג
עריכת פריט קטלוג
עריכת פוסט
עריכת גלריה

לפרטים נוספים, מלאו את הטופס ושלחו: